ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Fizjoterapia przy problemach ze stawami podczas biegania

Opublikowano

data

Nieprzewidziana kontuzja dotknąć może każdą osobę. Nie trzeba wcale biegać czy grać, bowiem nawet wchodząc po schodach można nabawić się skręcenia kostki. Niekiedy także charakter danej pracy powoduje jakieś problemy ze stawami i mięśniami, przykładowo mogą one zesztywnieć. We wszystkich przypadkach, jeżeli coś zaczyna się dziać z układem ruchowym, niezwykle przydatna może być fizjoterapia Poznań.

Fizjoterapeuci z dużym doświadczeniem przy wykorzystaniu zabiegów i ćwiczeń mogą większość pacjentów postawić na nogi, często w dosłownym tego słowa znaczeniu. O wyborze poszczególnych metod decyduje przede wszystkim charakter problemów, bowiem za każdym razem może być potrzebne do innego. Po pierwsze bardzo ważną rolę mają różnego rodzaju fizyczne ćwiczenia.

Spora ich część ma za zadanie dobrze rozciągnąć mięśnie i ścięgna, żeby przywrócić im elastyczność i wyeliminować problemy z bólami. Inne mogą wzmocnić kontuzjowane kończyny, co szybciej pozwala wrócić do aktywności, a jednocześnie zabezpiecza przed niebezpieczeństwem kolejnego urazu. Lecz Poznań fizjoterapia to także najróżniejsze zabiegi stymulujące regenerację tkanek i posiadające przeciwzapalne właściwości. Bardzo często są w nich chociażby stosowane medyczne lasery, ta metoda sprawdza się doskonale w czasie leczenia mięśniobólów, nerwobólów czy kontuzji. Światło lasera o niewielkiej mocy łagodzi symptomy złamań i skręceń, a także znacznie zwiększa tempo gojenia.

Bardzo popularne jest także użycie pola magnetycznego, co działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i łagodząco. Zarówno laser jak i pole magnetyczne są praktycznie nieodczuwalne, dzięki czemu nie powodują dyskomfortu w czasie zabiegów. Ten zapewne się poczuje przy terapii prądem. Wykorzystuje się w niej elektrody przyłożone do ciała, między którymi puszczony zostaje prąd o odpowiednim natężeniu. Bardzo to przyspiesza to wchłanianie obrzęków i regenerację mięśni, a także działa przeciwzapalnie. Przy większym natężeniu prądu może się pojawić niewielkie szczypanie czy mrowienie, lecz można się do tego przyzwyczaić.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Anuluj pisanie odpowiedzi

Polecane

Exit mobile version