Biznes, Finanse

Jakie plusy za sobą niesie uruchomienie google analytics 4

Opublikowano

data

Prowadzenie biznesu w internecie wiąże się z koniecznością podejmowania wielu poważnych decyzji. Lecz aby podjąć takie decyzje, to należy mieć odpowiednie dane, na których można się oprzeć, a do tego celu niezbędne jest korzystanie z różnego rodzaju analitycznych narzędzi. Od lat najbardziej popularnym jest google analytics, jakie od niedawna doczekało się nowej odsłony, dającej możliwości, których wcześniej nie było. Mimo że nazwa prawie się nie zmieniła, bowiem najnowsze narzędzie nazywa się po prostu google analytics 4, to w rzeczywistości jest to całkowicie odmienny produkt, który wiele wspólnego nie ma ze swoim poprzednikiem.

Całkowicie inne jest również podejście do samej analizy, według Google to ten właśnie kierunek jest przyszłościowy i będzie intensywnie rozwijany. Przede wszystkim google analytics 4 oparto na strumieniach danych, bez używania cookie oraz pozostałych danych identyfikacyjnych. Analizowane są nie odsłony, jak do tej pory to miało miejsce, ale zdarzenia, co daje znacznie więcej elastyczności. Co ważne, ta analiza dotyczy nie tylko stron internetowych lecz również aplikacji, z których korzysta rosnąca ilość właścicieli smartfonów.

W panelu administracyjnym także pojawiło się dużo zmian. Nowa usługa używa tak zwanych strumieni strumienie, jakimi mogą być wspominane wcześniej internetowe strony oraz aplikacje. Całkiem nowy wygląd panelu jest kolejną nowością, osoby przyzwyczajone do starego zapewne zauważą od razu brak niektórych raportów, które zostały usunięte lub przeniesione w inne miejsce. Zupełną nowością jest chociażby prognozowanie, które między innymi obejmuje szacowanie prawdopodobieństw odejścia czy zakupów. Posiadacze stron, których interesować będzie google analytics 4 dla sklepu, sami się mogą zająć instalacją tych narzędzi, a mogą wynająć też do tego celu wyspecjalizowaną firmę. Dużo informacji na temat google analytics 4 znaleźć można między innymi w serwisie https://clickflow.pl/google-analytics-4/, jeśli kogoś interesować będzie taka tematyka, to może tam poszukać wiadomości.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Anuluj pisanie odpowiedzi

Polecane

Exit mobile version