ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Tablice sensoryczne – w jaki sposób pomagają w rozwoju dzieci

Opublikowano

data

Dzieci bardzo lubią się bawić przedmiotami, którymi nie mogą. Rolą rodziców jest zadbanie o ich bezpieczeństwo i przypilnowanie, aby nic niepożądanego nie wpadło w ich małe rączki. Lecz można maluchom pomóc w odkrywaniu otaczającego świata, a świetną metodą na to są najróżniejsze tablice manualne. Tablice takie cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ świetnie stymulują rozwój. Przymocowane są do nich elementy, jakie znaleźć można w każdym domu. A jakie można przekręcić, przesunąć czy wyciągnąć, ćwicząc przy tym koordynację ruchową i zdolności manualne.

Tablice edukacyjne kupić można w wielu sklepach, zarówno nieduże, z kilkoma elementami, jak również dużo większe, mające ich ponad dwadzieścia. Zależnie od producenta mają one zróżnicowane części, w niejednym przypadku można też taką tablicę zrobić na zamówienie i wybrać, co będzie się na niej znajdowało. Lecz jeżeli ktoś ktoś będzie miał odrobinę zdolności manualnych, to taką tablicę bez żadnych problemów będzie też w stanie samemu przygotować. Tak naprawdę nie będzie to wcale jakiś wielki wyczyn, tylko trzeba o kilku ważnych rzeczach pomyśleć.

Tablica manualna najlepiej sprawdzi się na grubej sklejce, materiał ten jest bardzo trwały, a jednocześnie ładnie się prezentuje. Sklejkę należy przyciąć do odpowiedniego rozmiaru, a następnie z uwagi na bezpieczeństwo pozbyć się wszystkich kantów. Następnie do tak przygotowanej podstawy można zamocować wszystko, co potrzebne.

Możliwości tu jest bardzo dużo, bo można użyć kół zębatych, lusterek czy przełączników, bardzo dobrze sprawdzają się także najróżniejsze elektroniczne urządzenia, takie jak telefony, piloty czy kalkulatory. Dobrym pomysłem będzie także zastosowanie przedmiotów wydających dźwięki, dlatego warto przeznaczyć jakieś miejsce na cymbałki, dzwonek albo trąbkę. Wszystkie te przedmioty muszą być dobrze przymocowane, żeby się ich nie dało przypadkowo oderwać. Tablica edukacyjna nie może też zawierać żadnych drobnych części, które mogłyby odpaść, gdyż byłoby to bardzo niebezpieczne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Anuluj pisanie odpowiedzi

Polecane

Exit mobile version