Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jakich sytuacjach sprawdzają się napędy z silnikiem i motoreduktory

Urządzenia mechaniczne przeważnie wymagają do swojej pracy układu napędowego. W tradycyjnych rozwiązaniach mogą to być zasilane prądem silniki Promotor, które wraz z właściwie dobraną przekładnią zębatą sprawiają, że całość poprawnie pracuje.

Silnikowe napędy cieszą się ogromną popularnością, możliwości jeśli chodzi o ich zastosowanie są ogromne, ale w niektórych sytuacjach konstruktorzy zaczynają wybierać jakieś inne rozwiązania. Jedno z ciekawszych to motoreduktor promotor, jakie w porównaniu z klasycznymi rozwiązaniami mają wiele zalet. Przeciętny motoreduktor jest złożony z napędu elektrycznego i gotowej mechanicznej przekładni.

Dzięki temu, że całość jest umieszczona w jednej obudowie, to zajmuje znacznie mniej miejsca, a dodatkowo nie ma potrzeby projektowania mechanizmu zębatek. Motoreduktory są dostępne w wielu różnych rodzajach, różniących się prędkością obrotową, pozycją pracy czy momentem obrotowym. Dzięki temu podczas projektowania można wybrać jeden z dużej ilości dostępnych w katalogu, co znacząco usprawnia całość procesu.

Co oczywiste motoreduktor promotor w pewnych zastosowaniach się nie sprawdzi, przykładowo przy potrzebie przeniesienia dużej mocy czy dużej prędkości obrotowej, wówczas rozwiązania tradycyjne będą jednak lepsze. Wiele wersji tych urządzeń jest dedykowanych do pracy w trudnych warunkach. Wtedy na przykład będą one posiadać łożyska izolowane elektrycznie, lub też jakieś inne elementy, które na taką pracę pozwolą, bez ryzyka awarii całej konstrukcji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić...

Dodaj komentarz