ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zbliża się zima, a wraz z nią ogromne ilości śniegu na dachu.

Opublikowano

data

Decydując się jednak na samodzielne odśnieżanie dachów należałoby zapamiętać parę podstawowych wskazówek bezpieczeństwa. W żadnym razie nie pracuj samodzielnie – w pobliżu zawsze musi być ktoś, kto przyjdzie Ci na ratunek, jeśli będzie to konieczne. Bez względu od warunków, w jakich odbywa się odśnieżanie dachów Warszawa należy poświęcić parę minut na rozgrzanie ciała, zanim zacznie się pracę. Najpewniej jest usunąć śnieg stojąc na ziemi za poparciem szczególnego narzędzia z teleskopowym uchwytem. Czasem należy jedynie usunąć śnieg oraz sople nazbierane na krawędzi dachu, żeby pozbyć się kłopotu.

Konieczne jest podjęcie środków ostrożności przeciwko schyłkom. Należy użyć szelek bezpieczeństwa przytwierdzonych do silnego punktu zakotwiczenia, takiego jak np. komin. Istotne jest by używać zaledwie plastikowych łopatek do wycierania śniegu z dachu, bo metaliczne narzędzia z ostrymi lub tnącymi brzegami mogą wywołać jego istotne uszkodzenie. Odradzane jest usuwanie aż do ostatniego płatka śniegu! Istotne jest opuszczenie warstwy śniegu około 10 do 15 cm, by zaradzić uszkodzeniu membrany hydroizolacyjnej.

Eliminując śnieg należy też się upewnić, że żaden pieszy nie będzie potencjalnie trafiony zrzucanym z dachu śniegiem. W tym celu, jeśli to niepotrzebne – należy zaznaczyć obszar za wsparciem taśmy ostrzegawczej. Po zakończeniu wymazywania pod miernym wypadkiem nie przynależy skakać z dachu na stos śniegu – można zostać poważnie kontuzjowanym przez upadek na słup, kawałek lodu lub też jakikolwiek inny zapomniany przedmiot.

Rozstrzygając się na skorzystanie z pełnej oferty wolno cieszyć się pełnym przepychem, albowiem zawodowcy zajmują się wszystkim od początku do końca. Nie tylko usuwanie pokrywy śnieżnej z danej powierzchni, lecz też jej należyte pryzmowanie, a na końcu wywożenie wchodzi w skład pełnej oferty. Dopuszcza to weselić się każdego dnia spokojem i wygodą, a też czystym dachem nie zagrażającym ani ludziom ani ich kompletnemu środowisku.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Anuluj pisanie odpowiedzi

Polecane

Exit mobile version