Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Connect with us

Budownictwo

Dlaczego warto pomyśleć o montażu dobrej klimatyzacji w domu

Avatar photo

Opublikowano

data

Projektowane obecnie czy budynki użytkowe posiadają wyśrubowane jeśli chodzi o oszczędność energii cieplnej. Między innymi stosowane są w nich bardzo szczelne okna, które zaburzają jednak naturalną wentylację w środku. Aby zapewnić odpowiedni przepływ powietrza, stosuje się parę różnych technik, spośród których w ostatnich czasach rosnącym zainteresowaniem cieszy się wentylacja mechaniczna.

Jej popularności bierze się z paru powodów. Przede wszystkim pozwala na bardzo skuteczną wymianę znajdującego się w środku powietrza, co jest ogromnie ważne dla komfortu i wygody mieszkania. Ale współcześnie dostępne układy umożliwiają też odzyskiwanie ciepła z odprowadzanego na zewnątrz powietrza, dzięki czemu można oszczędzić sporo na opłatach na ogrzewanie.

Zamontowanie takiego układu wentylacji ze sobą niesie pewne koszty, ale bardzo wysokie one nie są, a korzyści jakie płyną z takiego rozwiązania naprawdę są znaczne. Koszty te należy podzielić na te wiążące się z zaprojektowaniem i montażem takiej instalacji, i związane z eksploatacją. Te ostatnie to chociażby energia wykorzystywana przez urządzenia systemu, wymiana wszystkich filtrów a także serwisy i przeglądy. Jeden z poważniejszych wydatków to zakupienie rekuperatora, a tu kwoty wahają się od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Wszystko będzie zależało od ogólnej wydajności urządzenia, najważniejszych parametrów pracy i dodatkowych funkcjonalności. Jeżeli takie urządzenie będzie posiadało różnego rodzaju czujniki i wysoką wydajność przy odzyskiwaniu ciepła, to jest oczywiste że będzie trzeba zapłacić za nie więcej.

Do kosztów związanych z rekuperatorem trzeba doliczyć też dodatkowe elementy, typu rury, przyłącza, uszczelki czy taśmy, co także powinno być uwzględnione przy planowaniu. Duże znaczenie ma też to, kiedy montuje się taki układ, znacznie taniej to wyjdzie jeżeli to będzie w obiekcie, który jest budowany. Dużo informacji na temat zalet rekuperacji, lecz również i klimatyzacji można znaleźć w internecie. Na przykład po podaniu w wyszukiwarce hasła rekuperacja i przeglądnięciu otrzymanych wyników, czy zaglądnięciu na stronę internetową cold-man.pl.

+Tekst sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Czytaj całość
Dodaj swój komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Budownictwo

Panele fotowoltaiczne – dlaczego się cieszą taką popularnością

Avatar photo

Opublikowano

data

Ostatnie lata to bardzo dynamiczny wzrost popularności rozmaitych odnawialnych źródeł energii. Widać to bardzo dobrze na przykład na dachach domów, na dużej ich części zamontowane są bowiem fotowoltaiczne instalacje, za pomocą jakich generowany jest prąd elektryczny. Taki prąd może być wykorzystany do zasilania na bieżąco urządzeń pracujących w domu, lecz również i w pewnej części oddawany do sieci. Współczesne systemy posiadają także dedykowane akumulatory, jakie umożliwiają gromadzenie wyprodukowanej energii na czas, gdy zapotrzebowanie na nią wzrośnie.

Fotowoltaika konin cieszy obecnie taką popularnością z paru powodów. Przede wszystkim dzięki temu rozwiązaniu można zaoszczędzić niemało pieniędzy na rachunkach za zużywaną energię. A jeśli oddawać się będzie prąd do sieci, to nawet i zarobić coś na tym. Decydując się na taką instalację trzeba oczywiście być świadomym, że na początku trzeba będzie poczynić trochę inwestycji. W zależności od parametrów może to być od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Duża część tej kwoty może być pokryta za pomocą różnego rodzaju dotacji. Takich projektów było w ostatnich czasach wiele, i cały czas zainteresowani z nich korzystają, a tym sposobem znacząco ograniczy się wstępne koszty. Istotne będzie jednak to, aby unikać tanich, budżetowych technologii i oszczędzania na podzespołach, gdyż w skrajnych przypadkach takie oszczędności czy pomyłki przy projekcie zakończyć się nawet mogą pożarem.

Jeżeli tego typu instalacja prawidłowo będzie działała, to przez paru lat raczej się zwrócą wydane środki, a potem już dla właściciela będzie czysty zysk. Instalacje fotowoltaiczne są przewidziane nawet na kilkadziesiąt lat używania, z tego też powodu rzeczywiście to będzie długoterminowa inwestycja. Dodatkowym jej plusem, na jaki wiele osób bardzo zwraca swoją uwagę, jest przyjazność dla środowiska. Przy użytkowaniu paneli nie tworzą się żadne szkodliwe odpady czy gazy, w żaden sposób nie szkodzą one także zwierzętom.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Czytaj całość

Budownictwo

Skażony alkohol – w jakich przypadkach się go używa

Avatar photo

Opublikowano

data

Nasze przepisy bardzo rygorystycznie regulują dystrybucję i sprzedaż wszelakiego alkoholu, zwłaszcza tego o większym procencie. Jego transporty podlegają ścisłemu monitoringowi, a od każdej wyprodukowanej butelki do zapłacenia będzie pokaźna akcyza. Rzecz jasna mowa tu jest o alkoholu przeznaczonym do celów spożywczych, jaki zapewnia duży procent całościowego budżetu. Lecz alkohol jest też związkiem, który ma praktyczne zastosowanie w wielu innych obszarach. Opłacanie w tego typu sytuacjach akcyzy byłoby kosztownym i drogim rozwiązaniem, z tego też powodów do celów innych niż spożywcze stosuje się alkohol etylowy skażony. Zawiera on niewielką zawartość specjalnych związków, jakie nie zmieniają wcale jego właściwości użytkowych, a sprawiają że on się nie nadaje do tego, żeby go pić.

Oczywiście ze względów bezpieczeństwa te substancje nie są groźne dla ludzi, bo jednak coś takiego i tak będzie kusić wielbicieli czegoś mocniejszego. Ale po wypiciu dają sporo nieprzyjemnych objawów, co w miarę skutecznie jednak odstrasza. Proces skażania alkoholu też odbywa się według określonych przepisów i pod nadzorem służb podatkowych. Dzięki temu zrobiony takim sposobem skażony alkohol jest albo w całości albo częściowo zwolniony z opłacania akcyzy na terenie całej Unii Europejskiej. Najczęściej wykorzystywany jest do skażenia aceton, eter, alkohol izopropylowy, wybór konkretnego środka będzie uzależniony od tego, w jakim celu ma być użyty gotowy produkt. A wykorzystanie alkoholu skażonego jest szerokie. Korzysta z niego przede wszystkim przemysł budowlany, elektroniczny i drukarski, gdzie używane są powszechnie różne rodzaje rozpuszczalników.

Dodanie takiego alkoholu do płynów do mycia szyb czy artykułów gospodarstwa domowego poprawia znacząco ich parametry i skuteczność, szczególnie jeśli będzie chodzić o pozbywanie się tłuszczu. Branża kosmetyczna wykorzystuje skażony alkohol do produkcji perfum czy odświeżaczy powietrza, a samochodowa w rozmaitych płynach do spryskiwaczy, jakie bez problemów wytrzymają temperatury ujemne.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Czytaj całość

Budownictwo

Certyfikat w zakresie f – gazy, jaki otrzymuje się po wzięciu udziału w kursie oraz zdaniu egzaminu w ARIS AKADEMII

Avatar photo

Opublikowano

data

ARIS AKADEMIA to unowocześnione centrum szkoleniowe. Głównie można tu rozszerzać swoje kompetencje w temacie doboru oraz zamontowania pomp ciepła. ARIS organizuje kursy w całej Polsce. Nauczyciele to praktycy ze sporym obyciem, jacy własną bazą wiedzy, jak i wydarzającymi się w życiu zawodowym przypadkami dzielą się ochoczo z uczestnikami kursu. W trakcie szkolenia można usłyszeć, w jaki sposób niektóre kwestie rozwiązywać w praktyce, co umożliwi szybciej przyswoić wiedzę i to, co okazuje się przydatne w przyszłości.

Szkolenia proponowane w takim miejscu to: szkolenie zakładania urządzeń klimatyzacyjnych, szkolenie montażu maszyn cieplnych wymuszających przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o temperaturze wyższej, kurs trwałego łączenia elementów metalowych przy pomocy luta metodą twardą 912, kurs napełniania zbiorników ciśnienia, kurs pomiarów elektrycznych, uprawnienia konserwacji i remontów sieci elektrycznych – dozór G1, kwalifikacje konserwacji i remontów sieci elektrycznych – eksploatacja G1, uprawnienia konserwacji i remontów sieci elektrycznych – eksploatacja w zakresie kotłów różnego rodzaju, uprawnienia SEP – wykorzystanie przy urządzeniach do magazynowania paliw gazowych i sieci gazowych , kwalifikacje konserwacji i remontów sieci elektrycznych – przy urządzeniach do magazynowania paliw gazowych i sieci gazowych.

Do najchętniej wybieranych wlicza się tymczasem kurs F gazy. O tym, jak funkcjonuje ARIS i w jaki sposób przeprowadzone są szkolenia i jakie są warunki uczestnictwa w nich, można dowiadywać się ze strony w sieci tejże firmy. Każdy z kursów, taki jak kurs f gazy we wrocławiu jest bardzo dokładnie scharakteryzowany, co pozwoli natychmiast decydować się na uczestnictwo. Kursy we Wrocławiu dobierane są przez osoby, które mają plan podwyższyć własne kompetencje pracownicze i stwierdzają one później, iż właśnie z pomocą wskazanej marki miały możliwość one to otrzymać.

Nade wszystko, wzrasta popyt na specjalistów, którzy bardzo dobrze będą wykorzystywali to, co przynoszą nowoczesne technologie oraz szybko będą obsługiwać sprzęty takie jak przykładowo: klimatyzatory, maszyny chłodnicze, albo maszyny cieplne wymuszające przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o temperaturze wyższej, Ponadto, fluorowane gazy cieplarniane to gazy cieplarniane, przyczyniające się do efektu cieplarnianego, jak i zniszczenie warstwy o zwiększonej koncentracji ozonu w stratosferze. Wobec tego, znaczące pozostaje to, aby osoby pracujące z takimi gazami pozostawały właściwie przeszkolone w obrębie ochrony środowiska oraz wiedziały o zrównoważonej eksploatacji.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Czytaj całość

Polecane