ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak wybierać odkurzacze bezprzewodowe?

Opublikowano

data

Witamy w naszym przewodniku zakupu odkurzacza bezprzewodowego. Zaletą modelu bezprzewodowego jest większa autonomia i komfort sprzątania. Użytkownikowi nie będzie już przeszkadzał zbyt krótki przewód, przewód, który plącze się w meblach itp. Te bezprzewodowe modele odkurzaczy są bezworkowe.

Autonomia i bateria

Pierwszym kryterium wyboru odkurzacza bezprzewodowego jest autonomia, która musi być ważna. W pierwszej kolejności należy określić potrzebę autonomii. Różni się ona w zależności od wielkości domu i częstotliwości użytkowania.

Autonomia odkurzacza bezprzewodowego wynosi od 10 do 60 minut. Odkurzacze robotyczne mogą być używane nawet przez 140 minut. Radzimy też wybrać urządzenie z wariatorem mocy. Pozwala to na zwiększenie lub zmniejszenie mocy w celu dostosowania do czyszczonej podłogi, a tym samym zaoszczędzenia energii baterii. W niektórych odkurzaczach bezprzewodowych należy przytrzymać przycisk zasilania. Może nie być odpowiedni dla każdego i należy zwrócić uwagę na to kryterium. Więcej informacji można uzyskać na stronie https://jaw.pl/2022/07/nowoczesny-odkurzacz-dlaczego-warto-go-miec/

Jeśli chodzi o baterię, marki odkurzaczy bezprzewodowych wprowadziły innowacje w postaci lepiej działających modeli. Odkurzacze akumulatorowe posiadają trzy rodzaje baterii:

 1. Akumulatory NiMH (niklowo-wodorkowe) są tańsze, cięższe i mają dłuższy czas ładowania (do dziesięciu godzin).
 2. Baterie litowo-jonowe są najnowsze, można je ładować w krótkim czasie (od 3 do 6 godzin) i są lżejsze, ale przez to droższe.
 3. Baterie NMC (Nickel Manganese Cobalt) mają właściwości podobne do Li-ion, ale ich żywotność jest dłuższa.

Moc odkurzacza Dyson

Dobra siła ssania pozwala zasysać cały kurz, aby sprzątać szybko i bez wysiłku z Dyson. Jest ona wyrażona w watach. Nie zawsze jednak producenci informują o tym fakcie.

Jeśli tak nie jest, należy przyjrzeć się napięciu baterii odkurzacza bezprzewodowego Dyson. Zwykle będzie to wartość między 12 a 25 V. Im wyższa wartość, tym bardziej wydajny jest Twój odkurzacz.

Pojemność i ciężar zbiornika: zdolność manewrowa

Odkurzacze akumulatorowe są popularne również ze względu na ich zwrotność. Aby nie były one ciężkie i niewygodne, odkurzacze bezprzewodowe mają mniejszą pojemność niż odkurzacze przewodowe. Modele to na ogół odkurzacze pionowe, robotyczne i ręczne. Są bezworkowe.

Średnia pojemność odkurzacza bezprzewodowego Dyson to 0,6 L przy średniej wadze 3 kg. Ważne jest, aby urządzenie miało zrównoważony rozkład ciężaru na całym urządzeniu, aby uniknąć zmęczenia.

Kolejną rzeczą do rozważenia jest to, że uchwyt odkurzacza powinien być regulowany, aby dopasować się do Twojego wzrostu, aby uniknąć bólu pleców.

Akcesoria do odkurzaczy akumulatorowych

Większość odkurzaczy akumulatorowych posiada obrotową szczotkę główną, która skutecznie usuwa i zasysa cały kurz. Szczotka musi mieć blisko osadzone włosie, aby jak najlepiej zasysać wszystkie zanieczyszczenia.

Obecność akcesoriów to prawdziwy plus w Dyson, dzięki któremu odkurzacz będzie bardziej wydajny i skuteczny. Pozwalają one użytkownikowi na zróżnicowanie obszarów, które mają być czyszczone. Wśród ciekawych akcesoriów użytkownik musi zadbać o to, aby mieć :

 1. Długa dysza do trudno dostępnych miejsc,
 2. Szczotka z silnikiem do obić materiałowych, dywanów, wykładzin i sierści zwierząt domowych,
 3. Szczotka do mebli z miękkim włosiem.
 4. Wreszcie, niektóre odkurzacze bezprzewodowe mają funkcję 2 w 1 i przekształcają się w odkurzacz ręczny.

Podsumowując, odkurzacze akumulatorowe bezprzewodowe

Odkurzacze akumulatorowe przemawiają do znacznej większości osób dzięki swojej autonomii i zwrotności. Tutaj podsumowujemy główne cechy, na które należy zwrócić uwagę, aby znaleźć ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom:

 1. Autonomia,

 2. Czas ładowania,
 3. Waga: od 2 do 4 kg,

 4. Pojemność zbiornika,
 5. Moc,

 6. Manewrowość,
 7. Hałas: mniej niż 80 dB dla cichego odkurzacza,
 8. Akcesoria: szczotka z silnikiem, jeśli masz zwierzęta, 2 w 1, aby przekształcić się w odkurzacz ręczny, długa dysza, szczotka do mebli.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszymi top 7 odkurzaczy bezprzewodowych: odkurzaczy pionowych, odkurzaczy robotów i odkurzaczy ręcznych.

Jaki odkurzacz wybrać w 2019 roku? Jaki rodzaj odkurzacza wybrać?

„Potrzebuję odkurzacza. „Tak, ale który?” „Taki, który dobrze zasysa”. „Ale jaki kształt? W jakim celu? „Nie wiem. Żeby odkurzyć mój dom”. “Jakie odkurzacze bezprzewodowe?”. Słyszy się tę rozmowę często, a w obliczu wielu ofert odkurzaczy, które istnieją na rynku, można się szybko pogubić.

Aby pomóc Ci się odnaleźć, skoncentrowaliśmy najlepsze z różnych rodzajów odkurzaczy, które istnieją tutaj. Znajdziesz tu zalety i wady każdego z typów.

Jest to pierwsza kategoria odkurzaczy, które znamy (są one również nazywane odkurzaczami kanistrowymi). Zasada działania jest prosta, kurz trafia do worka, który po zapełnieniu należy regularnie wymieniać.

Możesz również zaoszczędzić pieniądze, używając ponownie worka, jeśli nie jest uszkodzony i opróżniając go do swojego kosza na śmieci.

Wadą tego typu odkurzacza jest to, że trzeba ciągle kupować nowe worki, a przede wszystkim trzeba znaleźć odpowiednie worki do danego modelu. Nie jest to łatwe po roku czy dwóch latach od zakupu odkurzacza.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Anuluj pisanie odpowiedzi

Polecane

Exit mobile version