Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Connect with us

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Kościół chce przekazać przesłanie – poznaj je

Avatar photo

Opublikowano

data

Łączenie pokoleń chrześcijańskich z ich źródłem, z ich pochodzeniem, utrwalanie wiary, którą praktykują, poprzez przekazywanie im Ewangelii, i przekazywanie tej Ewangelii, tej Dobrej Nowiny, wielu słuchaczom, wpisuje się w misję Kościoła katolickiego, otrzymaną od jego założyciela: „Idźcie na cały świat i głoście Dobrą Nowinę wszelkiemu stworzeniu”. Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; kto nie uwierzy, będzie potępiony” (Mk 16,15-16). Jest więc poza dyskusją, że Kościół chce przekazać jakieś przesłanie i że odczuwa tę konieczność jako obowiązek.

Z drugiej strony, w naszych czasach mnożą się pytania o trudności, jakich doświadcza to wielkie ciało społeczne w prowadzeniu tej komunikacji. Zdają sobie z tego sprawę ludzie Kościoła, zwłaszcza biskupi, i gromadzą się refleksje nad problemem języka kościelnego, nad technikami przekazu, nad rozumnym wykorzystaniem mediów, nad dostosowaniem przekazu religijnego do współczesnego świata. W obliczu tej trudności, jaką Kościół ma w komunikowaniu i przekazywaniu, chciałbym przedstawić dziś próbę wyjaśnienia opartą na hipotezie wywiedzionej z natury przesłania, z którego przekazaniem zdaje się mieć trudności.

Jak wszystkie hipotezy, nie jest to pewność, ale kolokwia są odpowiednim miejscem nie do stwierdzania pewników, ale raczej do przedstawiania i dyskutowania hipotez. Więcej informacji na stronie https://opoka.org.pl/News/Zapowiedzi/2019/gniezno-v-ogolnopolski-kongres-nowej-ewangelizacji

Dlatego rozwinę tu dwie idee: wiara jest przekazywana jako depozyt. To pojęcie jest tradycyjne. Ale złoże musi pozostać żywe, a może nawet ewoluować. Być może właśnie z powodu materializacji i reifikacji depozytu Kościół ma trudności z jego przekazywaniem.

Wiara chrześcijańska jest depozytem

Pojęcie to jest charakterystyczne dla judeochrześcijaństwa. Już w pierwszym pokoleniu chrześcijańskim apostoł św. Paweł w listach pasterskich do swoich uczniów Tymoteusza i Tytusa mówi o istnieniu treści doktrynalnych, „zdrowej nauki”, którą należy przyjąć i przekazać. „Zachowujcie dobry depozyt z pomocą Ducha Świętego, który w nas mieszka” – pisze do Tymoteusza (2 Tm 1, 14). I wyzywa swoich uczniów, by toczyli „dobry bój” (1 Tm 1,18) w obronie tego depozytu, w obliczu nieumiarkowanego upodobania niektórych wspólnot do innowacji, które prowadzą do rozpadu wiary (1 Tm 1,19), ponieważ składają się z „jałowych pytań” (1 Tm 6,4), „próżnych problemów” (1 Tm 1,4) i bezużytecznych „polemik na temat Prawa” (Tt 3,9).

Co składa się na ten „depozyt”?

Nie mówiąc tego wprost, wydaje się, że św. Paweł czyni to w sposób zbieżny z całą treścią Pisma Świętego i tradycji, która je niosła i przekazywała. Wiara rzeczywiście opiera się na historii. Obejmuje ona pamięć o Bożych wyborach dotyczących kształtowania się, ewolucji i perypetii narodu wybranego, a w szczególności jego wyjścia z Egiptu i przygody na pustyni, gdzie na górze Synaj otrzymali Prawo Boże. Depozyt ten integruje zwyczaje, nawyki i zachowania. Ma ona wymiar dogmatyczny, dotyczący imienia, natury i wyjątkowości Boga Izraela. Ma ona wymiar prawny i legislacyjny, zawarty w Dekalogu. Integruje ona pewną liczbę wierzeń, obrzędów liturgicznych i zachowań społecznych. Ma też wymiar doktrynalnej pewności i bezpieczeństwa. Prawo ma charakter normatywny. Zwyczaje i tradycje starożytnych wymagają poznania, przyjęcia i odtworzenia. Trwałość tych zachowań obrazuje stabilność wiary. Wszystko to stanowi korpus, który wierny musi przyjmować i przekazywać, uważając, by go nie modyfikować, ani przez usuwanie naruszające to, co istotne, ani przez samowolne lub nieterminowe wzbogacanie.

Kiedy Paweł mówi „stoczyłem dobry bój”, ma na myśli to, że zachował integralność depozytu, w wierności, która wyklucza interpretacje, redukcje i dodatki.

Bo ten depozyt, trzeba to podkreślić, ma całkowicie oryginalny charakter, który nadaje mu wyjątkową wartość: jest owocem Objawienia. Na początku wszelkiej komunikacji między Bogiem a człowiekiem jest Słowo. Jest Słowo Boże. To Słowo jest stwórcą wszechświata, a z biegiem czasu staje się Słowem wcielonym, Słowem, które stało się ciałem. Pierwszą postawą Pawła i chrześcijan jest uznanie, że to nie człowiek, ani nawet naród wybrany, może pretendować do tytułu autora tej treści wiary i nauki. Depozyt wiary jest depozytem objawionym.

Bez inicjatywy Boga człowiek nie mógłby jej ukonstytuować samodzielnie, na podstawie indywidualnej lub zbiorowej spekulacji. Specyfika depozytu powierzonego Apostołom polega na tym, że ma on swoje źródło w przymierzu zawartym między Bogiem a człowiekiem.

A w Starym Testamencie każde przymierze opiera się na boskiej inicjatywie.

To nie człowiek decyduje o swoim związku z boskością. To Bóg, który kolejno wybiera na partnerów Noego po opuszczeniu arki, która uratowała go przed potopem, Abrahama i jego syna Izaaka, Mojżesza i cały jego lud uratowany przed faraonem, a wreszcie samego Chrystusa, Słowo wcielone w człowieka; to Bóg, który objawia się, dając swoim partnerom elementy wiedzy o swojej naturze, o swoich projektach, o swojej osobistej historii, którą wszyscy usystematyzowali pod pojęciem Przymierza. Depozyt wiary jest pełnym szacunku i zazdrości zachowaniem treści przymierza, w którym Bóg objawił się człowiekowi. Już samo to uzasadnia niematerialny charakter depozytu wiary w słownictwie i zachowaniu św. Pawła.

Spieszę dodać, że w teologii chrześcijańskiej

Objawienie nie jest jednoznacznym momentem w czasie historycznym. Nie dzieje się to w jednej chwili, jak cudowna iluminacja. Doskonale przyjmuje się, że Objawienie nie tylko nie jest natychmiastową inicjatywą Boga, który przemawia do człowieka, ale że sam człowiek poprzez swoją historię, refleksję, kulturę, ewolucję socjologiczną i religijną przyczynia się, pod okiem i kontrolą Boga, do opracowania i stopniowego wzbogacania treści Objawienia. Depozyt rodzi się ze współpracy inicjatyw Boga i badań człowieka.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Czytaj całość
Dodaj swój komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Ubrania XXL – szansa zakupu w Internecie

Avatar photo

Opublikowano

data

Stroje Size Plus wybierają przedstawicielki płci pięknej, które w każdej sytuacji zamierzają się świetnie prezentować. Możliwość zakupu elementów garderoby w sieci jest dla nich wygodna i korzystna. Nie mają potrzeby tracić czasu na chodzenie po sklepach, by znaleźć cokolwiek w swoim typie. Modna odzież damska XXL dla pań, które zamierzają zaprezentować się wspaniale w każdej sytuacji ze sklepu Ewex24 zawiera katalog w przeróżnych barwach oraz fasonach, wobec czego każda z kobiet może odnaleźć stricte to, co będzie pasowało do jej cech charakteru oraz wizerunku.

Rozpoznawalny w Internecie odzież XXL sklep znany jest z wzorcowej obsługi klienta a także z tego, że doręczenia zrealizowane są natychmiast. W Ewex24 można wyszukać elementy garderoby które nadają się na każdy dzień, ale też na szczególne sytuacje. Panie, które nie wiedzą, na co się zdecydować, mogą liczyć na pomoc sprzedającego. Wskazany sklep z odzieżą XXL ma w swoich szeregach pracowników, jacy znają się na modzie damskiej, z tego względu ma dobre opinie. Wszystkie ubrania są podzielone w działach, bo faktycznie jest ich dużo.

Są to działy takie jak odzież duże rozmiary damskie: sukienki XXL, komplety XXL, tuniki XXL, bluzy XXL, okrycia wierzchnie XXL, dresy XXL, bluzki XXL, koszule XXL, spódnice XXL, swetry XXL, a także spodnie XXL. Poza będącym ciągle w sprzedaży katalogiem produktów panie mogą także oczekiwać propozycji na wybrane pory roku. Jeżeli internautka chce być na bieżąco w tym, na co może się decydować, to może zapisać się do newslettera, w takiej sytuacji na pewno niczego nie przegapi.

Klientki z Gdyni mogą też zrobić zakupy w sklepie stacjonarnym w Gdyni, aczkolwiek firma najbardziej rozpoznawalna jest ze sprzedaży wysyłkowej. Szeroki dobór produktów, zrobionych z doskonałych jakościowo tkanin sprawi, że panie robiące zakupy w Ewex24 odzież damska XXL nie tylko będą perfekcyjnie się prezentowały, ale również abstrahując od okoliczności, będą czuły się komfortowo. Do zakupów w podanym sklepie motywuje też to, że są to ubrania pochodzące w dużej części od krajowych producentów.

+Reklama+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Czytaj całość

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Organizowanie integracyjnej imprezy – jak zabrać się za to

Avatar photo

Opublikowano

data

Prowadzenie swojego biznesu to nie jedynie tabelki w Excelu z kosztami i sprzedażą. Każdy biznes przede wszystkim jest oparty na pracownikach, jacy przez swoją ciężką pracę przyczyniają się do zysków firmy. Aktualnie swoich pracowników motywować można na różne sposoby, na przykład przez różnego rodzaju karty benefitowe, ubezpieczenia na życie czy też medyczne pakiety. Ale nie warto zapominać również o integracyjnych imprezach, które przecież mają na celu nie tylko dobre bawienie się. Nie mniej ważna będzie ich rola związana z poprawą komunikacji w firmie albo zwiększenie motywacji i kreatywności. Z tego też powodu cały czas imprezy integracyjne są bardzo popularne, i są organizowane bardzo chętnie przez wiele firm. Jednak aby tego typu impreza rzeczywiście mogła się udać, to trzeba przy jej przygotowaniu zwrócić swoją uwagę na parę ważnych spraw.

Pierwszą rzeczą jest kwestia tego, kto się taką organizacją zajmie. Rzecz jasna można samemu to zrobić, jeżeli będzie się miało dobrą załogę to raczej nie będzie z tym większych problemów. Często do organizacji jest też wynajmowana jakaś sprawdzona firma eventowa. Rozpoczęcie współpracy z taką firmą ma tę istotną zaletę, że zajmuje się ona na co dzień takimi zleceniami, i dysponuje w tym dużym doświadczeniem. Tym sposobem nie tylko sama organizacja pójdzie sprawniej, lecz również pojawią się zapewne pomysły i rozwiązania, na jakie pracownicy firmy mogliby nie wpaść.

Dużo w temacie organizowania takich imprez dowiedzieć się można na przykład na stronie internetowej www.everal.pl/imprezy-integracyjne/, warto na nią zajrzeć jeśli ktoś interesował się będzie tą tematyką. Podejmując decyzję o takim wydarzeniu przede wszystkim należy rozpocząć od określenia celu imprezy i jej charakteru. Obowiązkowo należy ocenić również dobrze swoje finansowe możliwości, zwłaszcza jeśli planowany będzie wyjazd z noclegami, warto na przykład może być zastanowić się nad sponsorami. Niezwykle istotne też będzie odpowiednie zaplanowanie wszystkiego, tak aby w trakcie wydarzenie nie wymknęło się spod kontroli.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Czytaj całość

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jakie zalety posiada konopny olej cbd

Avatar photo

Opublikowano

data

Charakterystyczne listki konopi prawie każdemu będą się kojarzyć z marihuaną, która posiada psychoaktywne właściwości i jest w naszym kraju nielegalna. Lecz konopie dysponują różnymi obliczami, i poza tymi niedozwolonymi są również odmiany, których uprawa jest dopuszczalna.

W szczególności to dotyczy konopi siewnych, nie zawierających w sobie zabronionego THC, a mają za to sporą ilość związku zwanego CBD. Od pewnego czasu zainteresowanie tą substancją mocno rośnie, ponieważ wykazuje ona liczne właściwości zdrowotne. Jeszcze jakiś czas temu nasze przepisy nie pozwalały używać olejków zawierających wyłącznie CBD, lecz szczęśliwie jakiś czas temu uległo to zmianie. W rzeczywistości w konopiach występuje ponad sto kannabinoidów, z których duża część jedynie w ilości śladowej. Ten organiczny związek przede wszystkim nie wykazuje psychoaktywnego działania, z tego też powodu dopuszczony został do dystrybucji. Lecz sprawdza się za to dobrze podczas leczenia rozmaitych chorób, cały czas trwają także badania odkrywające kolejne możliwości wykorzystania.

Te zalety konopi od dawna są znane, medycyna naturalna korzysta bowiem z powodzeniem z leczniczego działania tej rośliny. Olej konopny cbd wykazuje działanie rozkurczowe, przeciwbólowe i przeciwzapalne. Wpływa w pozytywny sposób na działanie wielu ważnych narządów, między innymi też na układ krążenia i serce. Często stosowany też jest w chorobach nowotworowych, jako związek chroniący przed wzrostem komórek rakowych, jak też wspomagająco przykładowo przy chemioterapii. W sprzedaży w ostatnim czasie pojawiło się dużo różnych produktów zrobionych z konopi, z tego też powodu najlepiej sięgać po wyłącznie takie, jakie będą pochodzić z pewnego źródła.

Jeżeli ktoś zamierza kupić naprawdę dobry olejek, to powinien odwiedzić jakiś polecany https://dobreziolko.com, na przykład taki jak https://dobreziolko.com. Istotne przy tym będzie, żeby produkty sprzedawane przez taki sklep posiadały dużą zawartość związku CBD, a także były wytworzone sposobami gwarantującymi wysoką jakość i dużą czystość.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Czytaj całość

Polecane