Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Na czym polega metoda twardego lutowania

Lutowanie jest jedną z najstarszych technik łączenia rozmaitych metali. W przeciwieństwie do spawania, jakie dość inwazyjnie traktuje elementy do łączenia, lutowanie opiera się na wypełnieniu przestrzeni która między nimi jest odpowiednim rodzajem lutu. z tego też powodu ten proces jest znacznie bezpieczniejszy, również jeżeli będzie chodzić o wykonywanie prac. Nie będzie też wymagał używania tak dużych temperatur i specjalnych środków zabezpieczających. Samo lutowanie wykorzystuje się powszechnie chociażby do produkowania elektronicznego sprzętu, gdzie elementy i układy są montowane właśnie takim sposobem. Robione to jest przy pomocy tak zwanego lutowania miękkiego, przy którym używa się lutów wykonanych z cyny z dodatkami miedzi albo ołowiu.

Takie spoiwa przewodzą bardzo dobrze prąd elektryczny, i stąd wzięło się ich podstawowe zastosowanie. Metoda ta może też być stosowana do połączeń rurowych w grzewczych i wodnych instalacjach, lecz pod warunkiem że temperatura pracy systemu nie przekracza stu dziesięciu stopni. Jeśli będzie to więcej, to należy zastosować lutowanie twarde, jakie jest drugą z popularnych metod. W jego przypadku temperatura pracy wynosi powyżej 450 stopni, dlatego też potrzeby będzie specjalny sprzęt. Często są stosowane palniki acetylenowo-tlenowe lub na propan butan, ale używać też można lamp lutowniczych i lutownic indukcyjnych.

Lutowanie twarde stosowane jest z powodzeniem przy łączeniu części ze stali, miedzi, mosiądzu, brązu a także różnych metali szlachetnych. Z tego też powodu używane jest często do tworzenia instalacji, gwarantując wysoką odporność lutów na rozciąganie i mechaniczne uszkodzenia. W formie spoiwa przeważnie są wykorzystywane luty miedziane, srebrne i fosforowe. Poza tym bardzo ważną rzeczą jest używanie specjalnych topników, mających za zadanie poprawić połączenie i jego szczelność. Ponieważ lutowanie jest dużo prostsze niż spawanie, to bez problemów dadzą sobie z nim nawet radę osoby nie mające dużego doświadczenia w takich pracach.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić...

Dodaj komentarz