Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Przesuszona skóra – w jaki sposób najlepiej ją pielęgnować

Jednym z większych wyzwań przy codziennej pielęgnacji jest przesuszona skóra. Niejednokrotnie występuje ona w wyniki zaburzeń w gospodarce lipidowej, wtedy niedobory lipidów sprawiają, że naskórek przestaje pełnić swoją rolę. Skóra staje się mniej jędrna, szorstka i matowa, a jednocześnie pojawiać się na niej mogą białawe złuszczenia. Lecz powodów takiej sytuacji z reguły jest więcej, przykładowo genetyczne czynniki, rozmaite choroby czy najnormalniej starzenie się.

Pewien wpływ na wysychanie będzie także miała uboga w składniki odżywcze dieta czy odwiedzanie solarium lub siedzenie w pomieszczeniach z klimatyzacją. Z tego też powodu osoby dysponujące taką skórą muszą o nią odpowiednio zadbać, co w praktyce wcale nie jest jakieś wymagające. Wystarczy tylko przestrzegać kilku istotnych zasad, i nie powinno być żadnego problemu z utrzymaniem skóry w dobrej kondycji. Po pierwsze zacząć trzeba od rzeczy podstawowej, czyli właściwego nawodnienia. Wiele osób nie pamięta o tym, aby wystarczająco dużo pić, a to akurat jest niezwykle istotne, bo niedobór wody jest niekorzystny dla kondycji naskórka. Bardzo ważne także jest stosowanie odpowiednich kosmetyków do pielęgnowania.

Z jednej strony powinny one być delikatne i mało podrażniające, a jednocześnie posiadać w swoim składzie rozmaite związki zatrzymujące wodę i nawilżające. Bardzo polecane są kosmetyki zawierające kwas hialuronowy, który jest uważany za naprawdę skuteczny przy takim zastosowaniu. Z kolei wykluczone są wszelakie środki zawierające alkohol, ponieważ mocno się one przyczyniają do łuszczenia naskórka i powodować mogą podrażnienia. Z takich zwykłych zaleceń to warto też unikać klimatyzowanych pomieszczeń, ponieważ klimatyzacja znacząco przyczynia się do wysuszania, a jeżeli nie będzie możliwości zrezygnowania, to należy wówczas używać dobre kremy nawilżające. Dużo w temacie tego, jak pielęgnować suchą skórę można znaleźć na różnego rodzaju stronach internetowych, na przykład takich jak poradnik-rodzinny.pl/jak-pielegnowac-sucha-skore/.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić...

Dodaj komentarz