Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy informacje w sieci internetowej są zawsze prawdziwe

Liczba działających u nas stron internetowych wynosi blisko milion, a w skali całego świata będzie ich znacznie więcej. A to się wiąże z niesamowicie dużą ilością najróżniejszych informacji, które znajdują się w sieci, i do jakich każdy ma swobodny dostęp. Nasze przepisy zabraniają publikowania tylko pewnych rodzajów treści, na przykład propagujących przemoc czy też szerzących nienawiść.

Lecz jeżeli na którejś ze stron znajdują się nieprawdziwe informacje, to w praktyce nic z tym nie można zrobić, oprócz tego żeby się je nauczyć odnajdywać. Co w rzeczywistości nie należy do rzeczy łatwych, ponieważ wielokrotnie naprawdę ciężko się połapać, czy któryś z artykułów zawiera wyłącznie prawdę, czy został jednak zafałszowany lub autorowi nie bardzo się chciało przyłożyć do jego napisania. Ogólnie powody tego stanu rzeczy są dwa. Jako pierwszy można wymienić niedbalstwo autorów, którzy takie publikacje umieszczają w internecie. Często nie będzie im się chciało dokładniej poszukać i zweryfikować określone informacje, przypadkowo kopiują to co znajdą, i koniec końców wychodzi w tego informacyjny bałagan. Zaś drugi powód to manipulacja przedstawianymi informacjami, w celu uzyskania jakiś celów. Internet to potężne narzędzie do tego, żeby kształtować społeczne opinie czy też zwiększać lęki i obawy.

Coraz więcej się mówi o fake newsach, które w założeniu mają wywołać niepokoje czy negatywne emocje. Walka z takimi fake newsami jest trudna, bo niejednokrotnie wyglądają one na naprawdę wiarygodne, podobnie jak miejsca w których są do znalezienia. Dlatego też trzeba z pewną dozą ostrożności podchodzić do tego, co znajdzie się w sieci. Na internetowej stronie można napisać praktycznie wszystko, jeżeli nie jest to niezgodne z prawem, a znajdą się osoby, jakie po przeczytaniu uwierzą we wszystko. Dlatego też najlepiej korzystać ze sprawdzonych źródeł, a do takich niewątpliwie zalicza się serwis https://www.cojaczytam.pl/. Wtedy będzie się mieć pewność, że to co się znajdzie w jednym z takich miejsc ma całkowite pokrycie w faktach.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić...

Dodaj komentarz