Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Connect with us

Budownictwo

Jakie są podstawowe zasady wystawiania energetycznych świadectw

Avatar photo

Opublikowano

data

Zwiększające się ceny paliw kopalnych powodują, że coraz więcej uwagi jest kładzione na różnego rodzaju rozwiązania zmniejszające ich zużywanie. Z jednej strony pojawiają się zaawansowane technologie, takie jak na przykład wiatraki albo fotowoltaika, ale z drugiej dąży się do tego, żeby ograniczyć zużycie. Tu naprawdę dużo ma do powiedzenia budownictwo, gdyż jest ono branżą, która ma w tej kwestii sporo do poprawy.

Na szczęście już przed kilkunastu laty zaczęto podejmować jakieś działania. Jednym z nich było wdrożenie energetycznych certyfikatów, jakie mają informować o tym, jakie zapotrzebowanie na energię mają dane obiekty. Takie Świadectwa energetyczne są obowiązkowe dla budynków, jakie zostały wybudowane po roku 2009, oraz oczywiście aktualnie budowanych.

Ale od kwietnia 2023 roku praktycznie każdy sprzedawany lub wynajmowany lokal musi dysponować takim dokumentem. Co będzie oznaczało, że nawet jeśli ma więcej lat to właściciel nie może tego obowiązku pominąć. W przypadku gdy tego nie zrobi, to będzie się narażał na karę, a ta będzie dość kosztowna. W skrajnej sytuacji można dostać do zapłacenia nawet pięć tysięcy, co jest znacznie więcej niż koszt zrobienia świadectwa. Kara nałożona też może zostać w sytuacji, kiedy ktoś przy audycie podał nieprawidłowe dane, wówczas zrobiony w oparciu o nie certyfikat staje się nieważny.

Tak więc z kilku powodów warto jednak zrobić Certyfikat energetyczny, a nie ryzykować niepotrzebną karą. Szczególnie że koszty obecnie nie są wcale jakieś wysokie. Zależą one od paru czynników, na przykład takich jak położenie i wielkość nieruchomości czy jej stan techniczny. Bierze się też pod uwagę rodzaj materiału, z jakiego wykonane zostały stropy i ściany, czy jakość okien. Zrobienie certyfikatu dla przeciętnego mieszkania zaczyna się od sumy około 300 złotych, trochę więcej to może być w przypadku zwykłego domu jednorodzinnego. Najwięcej trzeba będzie zapłacić za wielorodzinne budynki, nawet do paru tysięcy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Czytaj całość
Dodaj swój komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Budownictwo

Certyfikat w zakresie f – gazy, jaki otrzymuje się po wzięciu udziału w kursie oraz zdaniu egzaminu w ARIS AKADEMII

Avatar photo

Opublikowano

data

ARIS AKADEMIA to unowocześnione centrum szkoleniowe. Głównie można tu rozszerzać swoje kompetencje w temacie doboru oraz zamontowania pomp ciepła. ARIS organizuje kursy w całej Polsce. Nauczyciele to praktycy ze sporym obyciem, jacy własną bazą wiedzy, jak i wydarzającymi się w życiu zawodowym przypadkami dzielą się ochoczo z uczestnikami kursu. W trakcie szkolenia można usłyszeć, w jaki sposób niektóre kwestie rozwiązywać w praktyce, co umożliwi szybciej przyswoić wiedzę i to, co okazuje się przydatne w przyszłości.

Szkolenia proponowane w takim miejscu to: szkolenie zakładania urządzeń klimatyzacyjnych, szkolenie montażu maszyn cieplnych wymuszających przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o temperaturze wyższej, kurs trwałego łączenia elementów metalowych przy pomocy luta metodą twardą 912, kurs napełniania zbiorników ciśnienia, kurs pomiarów elektrycznych, uprawnienia konserwacji i remontów sieci elektrycznych – dozór G1, kwalifikacje konserwacji i remontów sieci elektrycznych – eksploatacja G1, uprawnienia konserwacji i remontów sieci elektrycznych – eksploatacja w zakresie kotłów różnego rodzaju, uprawnienia SEP – wykorzystanie przy urządzeniach do magazynowania paliw gazowych i sieci gazowych , kwalifikacje konserwacji i remontów sieci elektrycznych – przy urządzeniach do magazynowania paliw gazowych i sieci gazowych.

Do najchętniej wybieranych wlicza się tymczasem kurs F gazy. O tym, jak funkcjonuje ARIS i w jaki sposób przeprowadzone są szkolenia i jakie są warunki uczestnictwa w nich, można dowiadywać się ze strony w sieci tejże firmy. Każdy z kursów, taki jak kurs f gazy we wrocławiu jest bardzo dokładnie scharakteryzowany, co pozwoli natychmiast decydować się na uczestnictwo. Kursy we Wrocławiu dobierane są przez osoby, które mają plan podwyższyć własne kompetencje pracownicze i stwierdzają one później, iż właśnie z pomocą wskazanej marki miały możliwość one to otrzymać.

Nade wszystko, wzrasta popyt na specjalistów, którzy bardzo dobrze będą wykorzystywali to, co przynoszą nowoczesne technologie oraz szybko będą obsługiwać sprzęty takie jak przykładowo: klimatyzatory, maszyny chłodnicze, albo maszyny cieplne wymuszające przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o temperaturze wyższej, Ponadto, fluorowane gazy cieplarniane to gazy cieplarniane, przyczyniające się do efektu cieplarnianego, jak i zniszczenie warstwy o zwiększonej koncentracji ozonu w stratosferze. Wobec tego, znaczące pozostaje to, aby osoby pracujące z takimi gazami pozostawały właściwie przeszkolone w obrębie ochrony środowiska oraz wiedziały o zrównoważonej eksploatacji.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Czytaj całość

Budownictwo

Hydrauliczne układy – dlaczego bez przerwy są popularne

Avatar photo

Opublikowano

data

Intensywny rozwój przemysłu nie byłby możliwy, gdyby nie wyspecjalizowane urządzenia i maszyny do realizacji najróżniejszych prac. Od dawna bardzo powszechnie w wielu zastosowaniach stosuje się układy hydrauliczne. Zasada ich funkcjonowania opiera się na prawach fizyki, które zostały odkryte wiele lat temu, lecz w niezmienionym stanie są wykorzystywane po dziś dzień. W hydraulicznych układach główne zadanie pełni specjalna ciecz, która przy pomocy przewodów odpornych na wysokie ciśnienia przenosi siłę z elementu napędzającego na wykonawczy.

Oczywiście przez lata bardzo się zmieniły same układy, obecnie składają się one z wielu rozmaitych elementów i podzespołów. Dotyczy to zarówno samych siłowników i pomp, jak też sterujących układów, które zapewniają wysokie bezpieczeństwo i wydajność pracy. Popularność systemów hydraulicznych wynika z kilku rzeczy. Przede wszystkim posiadają one wszechstronne i uniwersalne zastosowanie, począwszy od miniaturowych układów, a kończąc na wielkich urządzeniach górniczych, które przenoszą ciężary o wadze kilkuset ton.

Dodatkowo zapewniają one wysoki stopień niezawodności, co przekłada się z kolei na ogólne koszty eksploatacji. Ta niezawodność jest uzależniona jednak od jakości użytych części. Dlatego też do ich zakupu najlepiej wyszukać jakiś sprawdzony osprzęt hydrauliczny sklep, jaki można znaleźć przykładowo po wpisaniu w wyszukiwarce słów części do pomp hydraulicznych i sprawdzeniu otrzymanych wyników.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Czytaj całość

Budownictwo

W jakich sklepach można kupować dobre narzędzia

Avatar photo

Opublikowano

data

Kupno porządnych narzędzi wcale nie jest taką łatwą rzeczą, jak się może w pierwszej chwili wydawać. W pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na wykonanie, bowiem z tym niekiedy bardzo różnie bywa. Jeżeli nawet wiertarki czy szlifierki będzie się używać okazyjnie, to nikt raczej nie chce aby za kilka tygodni uległa ona uszkodzeniu. A ma to tym bardziej znaczenie, jeśli ktoś będzie się zawodowo zajmował rozmaitymi pracami remontowymi albo budowlanymi. W takiej sytuacji sprzęt będzie codziennie w intensywny sposób używany, i jeżeli będzie on kiepskiej jakości to szybko trzeba go będzie zmieniać. Będzie to zresztą dotyczyło nie tylko urządzeń ale też materiałów eksploatacyjnych. Frezy, wiertła czy tarcze, jeśli będą kiepskie jakościowo, to również szybko ulegną zużyciu. Z tego też powodu znacznie lepszym rozwiązaniem będzie od razu zakupienie dobrych. Niewykluczone że będzie na nie trzeba nieco więcej na początku wydać, ale w ostatecznym rozrachunku będzie to oszczędność, gdyż dużo rzadziej będą wymieniane. Zresztą w różnych sklepach jest dużo produktów naprawdę dobrych jakościowo, a równocześnie posiadających rozsądne ceny. Wówczas taki krążek ścierny na rzep kosztował będzie stosunkowo niewiele, a jednocześnie będzie na tyle dobry, że bez problemu starczy na dłuższe użytkowanie.

Akcesoria, narzędzia czy artykuły BHP kupić można bez problemów w dużej ilości miejsc. Zresztą nie zawsze konieczny będzie ich zakup, ponieważ jeżeli komuś potrzebne będą przecinarki budowlane elektryczne jedynie do zrealizowania jakiś krótkich prac, to lepszą opcją będzie ich wynajem. A jeśli chodzi o miejsca kupna, to parę do wyboru ich jest. W pierwszej kolejności po taki sprzęt można się wybrać do jednego z budowlanych marketów. Takie markety można obecnie znaleźć nawet w niedużych miasteczkach, a w przypadku dużych miejscowości być ich tam może nawet kilkanaście. Plusem robienia w nich zakupów jest to, że z reguły posiadają szeroką ofertę asortymentową, z tego też powodu bez problemów można w nich zrobić całościowe zakupy. Oprócz tego często znaleźć w nich można narzędzia o wysokiej jakości i przystępnych cenach, sprawdzających się dobrze nawet w profesjonalnych zastosowaniach. Ale jeżeli komuś będą potrzebne profesjonalne narzędzia stolarskie, to w typowym markecie może ich nie kupić. W takiej sytuacji może być potrzebne znalezienie jakiegoś specjalistycznego sklepu, który się będzie zajmował daną branżą. Z kolei w takich sklepach znaleźć można bardzo wyspecjalizowane towary, przeznaczone do profesjonalnych zastosowań. Kolejnym miejscem na zakup artykułów BHP czy narzędzi są sklepy internetowe. Z pewnością dużą ich zaletą jest praktyczność i wygoda. Jeżeli komuś potrzebne będą dobre spodnie robocze, to po prostu może wyszukać jakiś sklep, zamówić tam co potrzeba i czekać aż przesyłka do niego dotrze, bez potrzeby jechania gdzieś dalej. Dodatkowo w tego typu sklepach można liczyć na znacznie lepsze ceny, co dla wielu klientów na pewno będzie miało spore znaczenie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Czytaj całość

Polecane