Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Laserowe czyszczenie jako świetna metoda czyszczenia elewacji

Zabytkowe muzy narażone mogą być na najróżniejsze zanieczyszczenia. W pierwszej kolejności oszczędzać ich nie będą upływający czas i warunki atmosferyczne, na powierzchni cegieł wraz z mijającymi latami może się pojawić jakaś warstwa osadów czy zanieczyszczeń. Sporym kłopotem będą także domorośli artyści, którzy będą po sobie pozostawiali namalowane sprayem pamiątki. Lecz doprowadzenie zabytków do porządku jest dużym wyzwaniem, ponieważ w wielu przypadkach mają one po kilkaset lat, i trzeba być bardzo ostrożnym aby nic nie uszkodzić. Standardowe metody czyszczenia tego nie gwarantują, ponieważ wymagają albo zastosowania materiałów ściernych, albo też jakiejś chemii przy myciu. Na szczęście ze wsparciem mogą tu przyjść zaawansowane rozwiązania technologiczne, to znaczy urządzenia do czyszczenia laserem. Od jakiegoś czasu z powodzeniem zastępują dotychczasowe metody, a plusy z ich zastosowania są naprawdę duże.

Przede wszystkim czyszczenie laserem umożliwi zachowanie oryginalnej struktury powierzchni materiału, a jednocześnie doskonale usunie wszelkie zabrudzenia. Bez znaczenia jest, czy to będą nacieki po deszczu, warstwa kurzu czy farba – promień lasera ze wszystkim sobie doskonale poradzi. Możliwe to będzie dlatego, że moc promienia i częstotliwość impulsów można w szerokim stopniu ustawiać, tym sposobem je dopasowując do typu powierzchni. Czyszczenie laserem jest bardzo bezpieczne, przez brak kontaktu fizycznego nie powoduje żadnych uszkodzeń mechanicznych. Nie trzeba stosować przy tym jakiś dodatkowych środków chemicznych, czyściwa albo wody.

Dużą zaletą takiej metody jest mobilność. Lasery podłącza się do sieci elektrycznej, i jest to jedyne medium potrzebne do ich pracy. Dlatego też nie ma potrzeby demontowania albo odkręcania wszystkich części przed czyszczeniem, bo do każdego miejsca operator się dostanie dzięki mobilnej, niedużej głowicy roboczej. Dużą zaletą tego rozwiązania jest szybkość pracy, znacznie większa niż przy tradycyjnym czyszczeniu, ale też to, że zabiegi mogą być wielokrotnie powtarzane.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić...

Dodaj komentarz