Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Connect with us

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Rower na zimę, nie zapomnij o oświetleniu

Avatar photo

Opublikowano

data

Jesień i zima to trudny okres dla wszystkich miłośników jazdy na rowerze. Znaki to nie tylko niskie temperatury i częste opady deszczu lub śniegu, ale przede wszystkim krótki dzień. W grudniu i styczniu dzień skraca się właściwie do zaledwie kilku godzin, dlatego niezwykle ważne jest, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo. Podpowiadamy jak wybrać lampkę rowerową i na co zwrócić uwagę wybierając się na przejażdżkę po mieście, a na co gdy naszym celem są tereny leśne.

Dlaczego bezpieczeństwo jest tak ważne?

Dla każdego rowerzysty, nie tylko zimą, najważniejsze powinno być bezpieczeństwo, zarówno własne, jak i innych użytkowników dróg. Szczególnie zimą łatwo stracić równowagę i ulec wypadkowi, a śliska nawierzchnia nie sprzyja utrzymywaniu dużych prędkości, nawet gdy wyposażymy nasze rowery w dedykowane opony.

Problemem równie palącym jak złe warunki atmosferyczne jest słaba widoczność. Zimą słońce wschodzi późno i zachodzi wcześnie, więc jadąc do pracy lub z niej jesteśmy narażeni na kolizję nie tylko z samochodem, ale także z nieoświetlonym pieszym lub innym rowerzystą. Dlatego tak ważne jest, aby lampa rowerowa oświetlała przestrzeń przed nami, ale także, aby inni użytkownicy drogi widzieli rower z jak największej odległości, zarówno z przodu, jak i z tyłu.

Musimy wszyscy pamiętać, że rowerzysta jest bardzo wrażliwym obiektem i nie ma szans w zderzeniu z samochodem, a skutki wypadku mogą być przerażające. Badania przygotowane przez instytuty badawcze pokazują, że nawet przy prędkości samochodu 30 km/h piesi często giną. W przypadku rowerzysty sytuacja jest bardzo podobna. Zadbajmy więc o bezpieczeństwo – swoje i innych. nowoczesne oświetlenie rowerowe

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lampy rowerowej?

Rodzaje oświetlenia rowerowego można zasadniczo podzielić na dwa typy: reflektory (ostrzegawcze i oświetleniowe) oraz tylne światła ostrzegawcze. Lampy ostrzegawcze mają za zadanie sygnalizować innym użytkownikom drogi, informując ich o naszej obecności na drodze. Niestety nie nadają się one do oświetlania drogi, ponieważ wiązka światła jest zbyt wąska i często zbyt słaba oraz ze względu na tryb migający. Z kolei lampy zalewowe oświetlają drogę przed rowerem, ale są droższe, a ich czas pracy jest krótszy ze względu na ciągłą pracę.

To, czy potrzebujemy przedniego czy tylnego światła ostrzegawczego dla roweru, zależy w dużej mierze od terenu, po którym jeździmy. Jeśli jeździmy po dobrze oświetlonych drogach, ten wybór będzie wystarczający. Jazda w mieście zapewnia na ogół tyle światła, że nie będzie potrzebna dodatkowa pomoc.

Zastosowanie lamp ma sens zwłaszcza tam, gdzie nie ma wspólnego oświetlenia. Najczęściej są to tereny pozamiejskie i wchodzą w skład parków miejskich.

Jednak rodzaj czołówek rowerowych to nie wszystko. Obowiązkowe przepisy prawne dają każdemu rowerzyście możliwość zamontowania dodatkowego oświetlenia (innego niż lampa przednia i tylna) lub odblasku na wysokości od 25 cm do 150 cm nad ziemią.

Wszystkie źródła światła, zarówno główne jak i dodatkowe, powinny być widoczne w nocy z odległości co najmniej 150 m przy dobrej przejrzystości powietrza.

Wybierając przednią lub tylną lampkę rowerową, zwróć uwagę przede wszystkim na sposób montażu, czas pracy oraz moc wyrażoną w lumenach (lm).

Lampy przednie

Najtańsze modele przednich lamp rowerowych kupimy już w cenie poniżej 100 zł, jednak trudno oczekiwać czegoś więcej niż mocy 80-120 lm w trybie ostrzegawczym. Jeśli zależy nam na stałym, mocniejszym oświetleniu, warto rozważyć zakup lampy o mocy co najmniej 400 lm (600 lm, jeśli spodziewamy się deszczu lub śniegu).

Kompaktowe modele wielkości pudełka zapałek mogą generować nawet 1500 lm jasności. Za taką moc i miniaturyzację trzeba będzie jednak zapłacić i nie każdy z niej skorzysta.

Mocniejszy sprzęt to zazwyczaj lampka z zewnętrznym zasilaniem mocowana do ramy roweru. Oświetlenie 2000 lm zastosujemy w ciemnym lesie lub na górskim szlaku tylko wtedy, gdy zależy nam na dokładnej nawigacji, a trasa jest słabo oznaczona.

Światła tylne

Lampy tylne pełnią rolę ostrzegawczą i dlatego łatwiej je wybrać. Montaż lampek rowerowych LED jest zazwyczaj intuicyjny, zajmuje chwilę i nie wymaga użycia specjalnych narzędzi. Są niedrogie, a moc wiązki światła rzadko przydziela 100 lm.

Zarówno lampy przednie jak i tylne mogą mieć jedno lub dwa zasilacze. W tym drugim przypadku cena jest nieco wyższa, ale przez kilka lat nie trzeba myśleć o wymianie baterii na nową (ogniwo wytrzymuje średnio około 300 cykli ładowania).

Światła do jazdy miejskiej

Oświetlenie rowerowe do jazdy po mieście nie musi generować dużej mocy. Jeżdżąc po ulicach, najczęściej korzystamy z lamp ulicznych, więc ich rola ogranicza się w zasadzie do ostrzegania.

Dobrym wyborem może być zestaw lamp DUO SLIM. Wykorzystują one panele LED typu Chip-On-Board, które pozwalają na uzyskanie jednolitej i szerokiej wiązki światła. Zestaw lampek rowerowych ładowanych przez USB zawiera przednie światło o mocy 60 lm i tylne światło o mocy 18 lm. Doskonale wystarczają do sygnalizowania obecności na drodze dzięki czterem poziomom intensywności i trzem trybom oświetlenia. Wydajny akumulator zapewnia trwałość przedniej lampy przez 90 minut w trybie maksymalnym, do 20 godzin w trybie ostrzegawczym (30 godzin dla lampy tylnej).

Lampy parkingowe

Jeśli zimą jeździsz po słabo oświetlonych parkach lub bocznych uliczkach, warto zaopatrzyć się w mocniejszy sprzęt, który zapewni dobrą widoczność nawet po zmroku lub podczas intensywnych opadów śniegu.

Skuteczne rozwiązania dla osób, które muszą prowadzić samochód w trudnych warunkach oferuje marka, która ma ponad 700 lm generowane przez mocną diodę, która rozprasza ciemność na odległość prawie 200 m. Polski producent zadbał nie tylko o elegancki i minimalistyczny design, ale przede wszystkim o wysoką wydajność lampy. W trybie mocnym może świecić przez 30 sekund z mocą 854 lm. Ładowany przez micro USB akumulator o pojemności 3400 mAh wystarcza na ponad pięć godzin ciągłego użytkowania przy średniej intensywności.

Lampy do jazdy podmiejskiej

Jazda po lasach, łąkach czy bezdrożach, ale także po małych, często nieoświetlonych wioskach, wymaga odpowiedniej jakości oświetlenia. Musi być na tyle jasna, by nie zgubić drogi, która w takich miejscach bywa słabo oznaczona.

Jeśli często wyjeżdżasz za miasto, warto też wyposażyć się w wysokiej jakości oświetlenie tylne, takie jak lampa. Jej działanie, oparte na nowoczesnej technologii LED – COB, gwarantuje równomierne światło o maksymalnym natężeniu 60 lm na całym panelu oraz szeroki kąt widzenia. Ciekawym rozwiązaniem jest wbudowany czujnik ruchu, który po wykryciu zastoju rowerzysty zmienia tryb oświetlenia na intensywne pulsowanie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Czytaj całość
Dodaj swój komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Ubrania XXL – szansa zakupu w Internecie

Avatar photo

Opublikowano

data

Stroje Size Plus wybierają przedstawicielki płci pięknej, które w każdej sytuacji zamierzają się świetnie prezentować. Możliwość zakupu elementów garderoby w sieci jest dla nich wygodna i korzystna. Nie mają potrzeby tracić czasu na chodzenie po sklepach, by znaleźć cokolwiek w swoim typie. Modna odzież damska XXL dla pań, które zamierzają zaprezentować się wspaniale w każdej sytuacji ze sklepu Ewex24 zawiera katalog w przeróżnych barwach oraz fasonach, wobec czego każda z kobiet może odnaleźć stricte to, co będzie pasowało do jej cech charakteru oraz wizerunku.

Rozpoznawalny w Internecie odzież XXL sklep znany jest z wzorcowej obsługi klienta a także z tego, że doręczenia zrealizowane są natychmiast. W Ewex24 można wyszukać elementy garderoby które nadają się na każdy dzień, ale też na szczególne sytuacje. Panie, które nie wiedzą, na co się zdecydować, mogą liczyć na pomoc sprzedającego. Wskazany sklep z odzieżą XXL ma w swoich szeregach pracowników, jacy znają się na modzie damskiej, z tego względu ma dobre opinie. Wszystkie ubrania są podzielone w działach, bo faktycznie jest ich dużo.

Są to działy takie jak odzież duże rozmiary damskie: sukienki XXL, komplety XXL, tuniki XXL, bluzy XXL, okrycia wierzchnie XXL, dresy XXL, bluzki XXL, koszule XXL, spódnice XXL, swetry XXL, a także spodnie XXL. Poza będącym ciągle w sprzedaży katalogiem produktów panie mogą także oczekiwać propozycji na wybrane pory roku. Jeżeli internautka chce być na bieżąco w tym, na co może się decydować, to może zapisać się do newslettera, w takiej sytuacji na pewno niczego nie przegapi.

Klientki z Gdyni mogą też zrobić zakupy w sklepie stacjonarnym w Gdyni, aczkolwiek firma najbardziej rozpoznawalna jest ze sprzedaży wysyłkowej. Szeroki dobór produktów, zrobionych z doskonałych jakościowo tkanin sprawi, że panie robiące zakupy w Ewex24 odzież damska XXL nie tylko będą perfekcyjnie się prezentowały, ale również abstrahując od okoliczności, będą czuły się komfortowo. Do zakupów w podanym sklepie motywuje też to, że są to ubrania pochodzące w dużej części od krajowych producentów.

+Reklama+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Czytaj całość

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Organizowanie integracyjnej imprezy – jak zabrać się za to

Avatar photo

Opublikowano

data

Prowadzenie swojego biznesu to nie jedynie tabelki w Excelu z kosztami i sprzedażą. Każdy biznes przede wszystkim jest oparty na pracownikach, jacy przez swoją ciężką pracę przyczyniają się do zysków firmy. Aktualnie swoich pracowników motywować można na różne sposoby, na przykład przez różnego rodzaju karty benefitowe, ubezpieczenia na życie czy też medyczne pakiety. Ale nie warto zapominać również o integracyjnych imprezach, które przecież mają na celu nie tylko dobre bawienie się. Nie mniej ważna będzie ich rola związana z poprawą komunikacji w firmie albo zwiększenie motywacji i kreatywności. Z tego też powodu cały czas imprezy integracyjne są bardzo popularne, i są organizowane bardzo chętnie przez wiele firm. Jednak aby tego typu impreza rzeczywiście mogła się udać, to trzeba przy jej przygotowaniu zwrócić swoją uwagę na parę ważnych spraw.

Pierwszą rzeczą jest kwestia tego, kto się taką organizacją zajmie. Rzecz jasna można samemu to zrobić, jeżeli będzie się miało dobrą załogę to raczej nie będzie z tym większych problemów. Często do organizacji jest też wynajmowana jakaś sprawdzona firma eventowa. Rozpoczęcie współpracy z taką firmą ma tę istotną zaletę, że zajmuje się ona na co dzień takimi zleceniami, i dysponuje w tym dużym doświadczeniem. Tym sposobem nie tylko sama organizacja pójdzie sprawniej, lecz również pojawią się zapewne pomysły i rozwiązania, na jakie pracownicy firmy mogliby nie wpaść.

Dużo w temacie organizowania takich imprez dowiedzieć się można na przykład na stronie internetowej www.everal.pl/imprezy-integracyjne/, warto na nią zajrzeć jeśli ktoś interesował się będzie tą tematyką. Podejmując decyzję o takim wydarzeniu przede wszystkim należy rozpocząć od określenia celu imprezy i jej charakteru. Obowiązkowo należy ocenić również dobrze swoje finansowe możliwości, zwłaszcza jeśli planowany będzie wyjazd z noclegami, warto na przykład może być zastanowić się nad sponsorami. Niezwykle istotne też będzie odpowiednie zaplanowanie wszystkiego, tak aby w trakcie wydarzenie nie wymknęło się spod kontroli.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Czytaj całość

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jakie zalety posiada konopny olej cbd

Avatar photo

Opublikowano

data

Charakterystyczne listki konopi prawie każdemu będą się kojarzyć z marihuaną, która posiada psychoaktywne właściwości i jest w naszym kraju nielegalna. Lecz konopie dysponują różnymi obliczami, i poza tymi niedozwolonymi są również odmiany, których uprawa jest dopuszczalna.

W szczególności to dotyczy konopi siewnych, nie zawierających w sobie zabronionego THC, a mają za to sporą ilość związku zwanego CBD. Od pewnego czasu zainteresowanie tą substancją mocno rośnie, ponieważ wykazuje ona liczne właściwości zdrowotne. Jeszcze jakiś czas temu nasze przepisy nie pozwalały używać olejków zawierających wyłącznie CBD, lecz szczęśliwie jakiś czas temu uległo to zmianie. W rzeczywistości w konopiach występuje ponad sto kannabinoidów, z których duża część jedynie w ilości śladowej. Ten organiczny związek przede wszystkim nie wykazuje psychoaktywnego działania, z tego też powodu dopuszczony został do dystrybucji. Lecz sprawdza się za to dobrze podczas leczenia rozmaitych chorób, cały czas trwają także badania odkrywające kolejne możliwości wykorzystania.

Te zalety konopi od dawna są znane, medycyna naturalna korzysta bowiem z powodzeniem z leczniczego działania tej rośliny. Olej konopny cbd wykazuje działanie rozkurczowe, przeciwbólowe i przeciwzapalne. Wpływa w pozytywny sposób na działanie wielu ważnych narządów, między innymi też na układ krążenia i serce. Często stosowany też jest w chorobach nowotworowych, jako związek chroniący przed wzrostem komórek rakowych, jak też wspomagająco przykładowo przy chemioterapii. W sprzedaży w ostatnim czasie pojawiło się dużo różnych produktów zrobionych z konopi, z tego też powodu najlepiej sięgać po wyłącznie takie, jakie będą pochodzić z pewnego źródła.

Jeżeli ktoś zamierza kupić naprawdę dobry olejek, to powinien odwiedzić jakiś polecany https://dobreziolko.com, na przykład taki jak https://dobreziolko.com. Istotne przy tym będzie, żeby produkty sprzedawane przez taki sklep posiadały dużą zawartość związku CBD, a także były wytworzone sposobami gwarantującymi wysoką jakość i dużą czystość.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Czytaj całość

Polecane