Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jakich zastosowaniach przemysłowych stosuje się gumowe wyroby

Tradycyjna guma jako materiał znajduje zastosowanie w różnych przemysłowych gałęziach. Większości z nas będzie się ona zapewne kojarzyła przede wszystkim z oponami i uszczelkami, ale w praktyce obszarów, w jakich można spotkać wyroby gumowe będzie dużo więcej. Poduszki, tuleje, pasy, płyty, tarcze czy odboje to zaledwie niektóre z elementów, które są konieczne w wielu różnych zastosowaniach. Guma jako materiał charakteryzuje się tym, że ma dużą elastyczność. Dzięki temu świetnie nadaje się do różnego rodzaju uszczelnień, ale też i jako elementy pochłaniające energię.

W zależności od zastosowania guma może być mniej lub bardziej twarda, będzie się też różniła innymi parametrami. Na przykład odboje gumowe wymagają tego, żeby materiał miał dużą elastyczność i się nie odkształcał, gdyż powinien pochłonąć energię, a potem powrócić do początkowego kształtu. Odbojnice gumowe przeważnie się stosuje na ścianach, rampach czy portowych nabrzeżach, ale też są one powszechnie wykorzystywane przy różnego rodzaju drzwiach. Całkowicie inne parametry mają pasy gumowe. W ich przypadku znacznie bardziej od elastyczności liczyć się będą wytrzymałość i trwałość, tak więc używana do ich produkcji guma posiadać będzie zupełnie inną charakterystykę.

W przypadku pasów często stosuje się wzmocnienie tkaninami, żeby poprawić ich odporność. Szczególnie że elementy te często są używane jako taśmy do transportu czy elementy do utwardzania terenu, przez co muszą one być naprawdę zrobione bardzo porządnie. Jeszcze inaczej są stosowane tarcze gumowe. Te używa się przeważnie jako fragmenty większych konstrukcji, w jakich są między innymi przekładkami.

Ze względu na ciężkie warunki codziennej pracy, nierzadko w niskim zakresie temperatur, guma powinna być odporna na mróz oraz wytrzymała. Wytwórcy wyrobów gumowych, na przykład takich jak tarcze gumowe, z reguły dają możliwość szerokiego kształtowania wszystkich parametrów, zarówno jeśli chodzić będzie o rozmiary jak i pozostałe właściwości, przez co można je łatwo dostosować do konkretnej potrzeby.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić...

Dodaj komentarz