Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Poradnia psychologiczna Spokój w Głowie: szansa przeprowadzenia testów diagnozujących depresję

Poradnia psychologiczna Spokój w Głowie daje możliwość przeprowadzenia testów na zaburzenia depresyjne. O ile wobec tego pacjent będzie podejrzewać u siebie depresję, to po skierowaniu się do poradni może liczyć na konsultację, której nieodłącznym elementem jest diagnostyka. Ponadto specjalista ustali również, co należy zrobić potem, aby dana osoba mogła cieszyć się większą stabilnością w dalszych latach. Test na depresję polecany jest tym bardziej wtedy, gdy u danej osoby będą pojawiały się pierwsze objawy tego zaburzenia lub kiedy będą utrzymywały się one przez długi okres czasu.

Po stronie placówki można także dowiedzieć się, jakie oznaki mogą świadczyć o tym, iż ktoś z najbliższych osób będzie zmagać się ze stanami depresyjnymi. Wówczas można sugerować osobie z rodziny lub przyjacielowi, iż być może musi skonsultować się z ekspertami. Badania psychologiczne pozwolą na pewną diagnostykę oraz najczęściej są głównym z motywów dla kogoś, by miał chęć się leczyć.

Tym bardziej jest to istotne wtedy, gdy ktoś nie dostrzega sensu w tym że żyje. Eksperci ze wskazanej poradni opublikowali także test samowiedzy, opracowany na podstawie Kwestionariusza Zdrowia Pacjenta – 9. Obejmuje on dziewięć zapytań, odwołujących się samopoczucia w ciągu ostatnich 14 dni. Kiedy osoba uzupełniająca test odpowiada „ponad połowę dni” lub „prawie codziennie” na więcej niż cztery twierdzenia, to powinna natychmiastowo konsultować się z psychologiem, który zrobi precyzyjną diagnozę.

Ekspert przeprowadzi diagnostykę bazując na Skali Depresji Becka. Jest ona szeroko stosowana w analizie nasilania symptomów depresyjnych. Test ten może być użyty u osób w przedziale wiekowym od siedemnastu do 80 lat. Jest przydatny w ocenianiu nasilenia objawów stanów depresyjnych oraz może być stosowany prywatnie albo dla większej liczby osób, bez ograniczenia czasowego na jego zastosowanie. W poradni Spokój w Głowie eksperci będą posługiwać się również innymi narzędziami diagnostycznymi, a także ukazują chorym jak mogą oni sobie poradzić w wypadku wykrycia zaburzenia. Pacjenci wpisywani są na długoterminową psychoterapię.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić...

Dodaj komentarz