Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Zakup domu bliźniaczego – czy opłaca się rozważać takie rozwiązanie

Aktualnie ilość oferowanych w sprzedaży projektów domów jednorodzinnych sprawia, że w zasadzie każdy prędzej czy później coś odpowiedniego dla siebie znajdzie. Klienci oprócz standardowych budynków coraz częściej wybierają również projekty domów do zabudowy bliźniaczej. To rozwiązanie od wielu lat jest dobrze znane, ale dzisiaj z powrotem zaczyna się cieszyć dużą popularnością, tak więc warto poznać jego zalety i wady.

W pierwszej kolejności bliźniaki mają jedną wspólną ścianę, lecz są dwoma niezależnymi lokalami. Także działka jest podzielona na dwie mniej więcej równe części, i z reguły każda z nich będzie miała oddzielną bramę wjazdową i ogrodzenie. Tego typu konstrukcja pozwala przede wszystkim na spore oszczędności, zarówno wiążące się z zakupem samej działki, jak też postawieniem budynku.

Jedna wspólna ściana oznacza mniejszą ilość potrzebnego materiału, ale też sporo mniej robót wykończeniowych czy budowlanych. W skali całej inwestycji może się to przełożyć nawet na ponad dziesięć procent oszczędności, co w przypadku obecnych cen daje już całkiem pokaźną kwotę. Następne oszczędności pojawiają się przy dalszym użytkowaniu, chociażby na mniejszych rachunkach za ogrzewanie czy niezbędne remonty to zrobienia. Decydując się na taką opcję pamiętać należy, że stosunkowo będzie się mieć sąsiada. Jeśli trafi się ktoś nieciekawy, to przy takim sąsiedztwie może być bardzo różnie. Lecz jeżeli z sąsiadem nie będzie większych problemów, to taka bliska obecność może się bardzo przydać, na przykład dzięki pilnowaniu domu podczas wyjazdów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić...

Dodaj komentarz